کد خبر: 593/ ١٤:٠٥ - چهارشنبه ٢١ فروردين ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 593
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اخبار
مدیر امور برنامه‌ريزي و نظارت شرکت مس:
شركت مس در 97 خوش درخشید/ رشد 21 و 15 درصدي توليد آند و كاتد
 
مهندس «سعد عبدی»، مدیر برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس گفت: در سال 1397 شرکت ملی صنایع مس ایران 247هزار و 384 تن کاتد مس تولید کرده است که نسبت به برنامه سال از رشد 15 درصدی برخوردار شده است.

به گزارش نيسيكو به نقل از مس پرس، مدیر برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس با اعلام این خبر و با تأکید بر اين‌كه اين ميزان توليد در عمر شركت بي‌سابقه بوده است گفت: طی این بازه زمانی شرکت مس 313هزار و 785 تن آند تولید کرده است که با این میزان تولید برنامه 260 هزار تنی سال 97  را با 21 درصد رشد محقق کرده است.

وي تأکید كرد: در كمتر از يك‌سال پس از بهره‌برداري از تكنولوژي جديد كارخانه ذوب سرچشمه موفق شديم بازيابي كارخانه ذوب را از 75 درصد به بيش از 90 درصد برسانيم.

به گفته مدیر امور برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس طی سال 97 درمجموع 189میلیون و 866 هزار تن سنگ معدن استخراج شده است که نسبت به برنامه 173 میلیون و 687هزار تنی امسال 9درصد رشد داشته است.

وی افزود: همچنین شرکت مس در سال گذشته، 53میلیون و 454هزار تن سنگ سولفور برداشت کرده است که 5 درصد از برنامه در نظر گرفته شده برای برداشت سنگ سولفور (47 میلیون و 83 هزار تن) جلوتر است.

عبدی همچنین گفت: تولید کنسانتره مس نیز در این مدت، رشد قابل‌توجهی داشته است؛ به‌طوری‌که طی این مدت، شرکت مس 1میلیون و 180 هزار تن کنسانتره مس تولید کرده است که نسبت به برنامه تعریف‌شدۀ 1میلیون و 123هزار تنی، رشد 5 درصدی نشان می‌دهد.

مدیر برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس در ادامه، به میزان تولید مس محتوی معدنی شرکت مس به عنوان شاخص اصلي توليد معادن اشاره کرد و گفت: در سال گذشته درمجموع 298هزار تن مس محتوی معدنی تولید شده است که در مقایسه با برنامه 286 هزار تنی، رشد 4 درصدی داشته است.

عبدی در ادامه درباره عملكرد فروش شركت مس در سال  97 گفت: تا پايان مردادماه سال گذشته روند صادراتي شركت مس رو به‌ رشد بود ولي پس از تحريم‌ها و تا اواسط بهمن‌ماه به دليل برخي كارشكني‌ها روند فروش خارجي با مشكلاتي مواجه شد. با اين حال، شركت مس با درايت و شناسايي فرصت‌هاي صادراتي جديد، موفق به عقد قراردادهاي جديد صادراتي شد و به اين ترتيب برنامه صادرات سال 97 شركت مس محقق شد.

وي افزود: شركت مس در سال گذشته از مجموع فروش داخلي و خارجي، موفق به كسب درآمد بيش از 10 هزار ميليارد توماني شد كه 7درصد بالاتر از برنامه 9500ميلياردي شركت در سال 97 است.

عبدي با بيان اين‌كه در سال جاري دست‌يابي به فروش 15 هزارميليارد توماني هدف‌گذاري شده است اظهار داشت: استراتژي شركت در سال 98 بر اساس تداوم توليد حداكثري و ثبت ركورد جديد توليد كاتد، ادامه فعاليت‌هاي توسعه‌اي شركت، صيانت از معادن، احترام به كرامت انساني و حفاظت از محيط زيست تدوين شده است.

وي با تاكيد بر اين‌كه به دنبال كم كردن اثرات تحريم و فروش حداكثري محصولات شركت در حوزه داخلي و صادراتي هستيم، افزود: همچنين در سال جاري استراتژي بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي داخلي در حوزه بومي‌سازي قطعات و تجهيزات با هدف رونق توليد و حمايت از سازندگان داخلي نيز با قدرت پيگيري خواهد شد.

 

 

 

 

 
انتهای پیام / *
 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
چند رسانه ای
اطلاعیه ها آرشیو ...
مناقصه و مزایده آرشیو ...
پیوند ها
شعار سال 1398 دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری شهدا
انتشارات آرشیو ...

سايتهاي وابسته