کد خبر: 794/ ١٤:٠٩ - سه شنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 794
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
داخلي
بعد از 48 ساعت سخت و نفسگیر؛
نجات جان خانم باردار اهل روستای کلم توسط پرسنل راهدارخانه مجتمع مس سونگون و جمعیت هلال احمر
 
پرسنل راهدارخانه مجتمع مس سونگون و جمعیت هلال احمر استان و شهرستان ورزقان در یک عملیات امدادی 48 ساعته توانستند جان مادر باردار و فرزندش(توراهی) را نجات دهند.

 

مدیر روابط عمومی و نظارت بر خدمات مجتمع مس سونگون با اشاره به تماس یکی از اهالی روستای کلم شهرستان ورزقان و اطلاع از حال وخیم یکی از خانم های باردار روستا گفت: طی این تماس شبانه، مهندس شریفی مدیر مجتمع مس آذربایجان در جریان موضوع قرار گرفت و دستور بسیج تمامی امکانات و تجهیزات مجتمع جهت نجات جان خانم باردار و فرزند آن را دادند که ضمن هماهنگی با جمعیت هلال احمر استان و شهرستان ورزقان، پرسنل راهدارخانه مجتمع، ماشین آلات برف روبی را به سمت روستای کلم روانه کردند.

 

محمد حسین ایازی با اشاره موقعیت جغرافیایی و صعب العبور روستای کلم افزود: صعب العبور و کوهستانی بودن روستا از یک طرف و بارش شدید برف و کولاک هم از طرف دیگر باعث شد این عملیات امداد سخت و نفس گیر باشد و سرعت عمل ما را تحت تاثیر قرار دهد به نحوی که گاها بخشی از مسیر برف روبی شده، مجددا بر اثر تداوم بارش برف و کولاک نیاز به تکرار عملیات برف روبی پیدا می کرد.

 

ایشان با اشاره به جان نثاری و فداکاری پرسنل راهدارخانه مجتمع و جمعیت هلال احمر استان و شهرستان ورزقان  ادامه داد: بیش از ده نفر در این عملیات امداد نجات شرکت داشتند  و با گذشت ۴۸ ساعت سخت و خسته کننده،این عملیات خاتمه یافت و خوشحالیم که توانستیم جان این خانم باردار و  فرزندش را نجات دهیم چرا که بر اساس آیه ۳۲ سوره مائده، معتقدیم اگر جان یک انسان را نجات بدهیم گویا کل جهان را نجات داده ایم.

 

ایازی با اشاره به حضور و سرپرستی این عملیات امدادی گفت: مهندس شریفی مدیر مجتمع مس آذربایجان لحظه به لحظه پیگیر مسئله  بودند و تاکید خاصی بر بکارگیری تمامی امکانات و تجهیزات مجتمع داشتند که این پیگیری که نشانگر اهمیت قضیه برای ایشان و مجتمع بوده و باعث دلگرمی ما بود که جا دارد از ایشان به خاطر تمامی عنایات خود به منطقه و اهالی محترم آن دارند کمال تقدیر و تشکر را نمایم.

 

مدیر روابط عمومی و نظارت بر خدمات مجتمع مس سونگون با اشاره به بارش شدید برف و کولاک روزهای اخیر در منطقه گفت: شهرستان ورزقان نیز همانند بسیاری از شهرهای دیگر کشور، شاهد بارش برف سنگین و کولاک است و بارش شدید این نعمت و پدیده طبیعی، علاوه بر زیبایی خاص خود،  موجب بروز مشکلاتی عدیده ای نیز در بخش راهداری و برف روبی شده است. چنانچه محرومیت و موقعیت کوهستانی، صعب العبور بودن و پراکندگی روستاهای بخش مرکزی شهرستان نیز کارهای امدادی در چنین مواقعی را سخت تر می کند.

 

 

 
انتهای پیام / *
 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج