کد خبر: 634/ ١٥:٠٧ - سه شنبه ٢١ آبان ١٣٩٨/ تعداد بازدید: 634
نسخه چاپي
ارسال به دوست
 
اخبار
وزير صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاح كارخانه اسيد سولفوريك عنوان كرد
بهره‌برداري از 1627 ميليارد تومان طرح توسعه‌اي در مجتمع مس سرچشمه
 
دكتر رضا رحماني وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: در سال 1396 سيستم كارخانه ذوب مجتمع مس سرچشمه از ريورب به فلش تغيير پيدا كرد و احداث كارخانه اسيد به يك موضوع اورژانسي تبديل شد كه شركت مس با سرمايه‌گذاري 110 ميليون يورو و 45 ميليارد تومان كارخانه اسيد را در برنامه كاري قرار دادند و با سرعت آن را پيش بردند تا كه امروز به مرحله بهره‌برداري رسيد.

به گزارش مس پرس به نقل از نيسيكو، روحاني با بيان اين مطلب افزود: دوستداران محيط زيست بدانند صنعت كشور حامي محيط زيست است.

رحماني بيان كرد: امروز ميزان SO2 خروجي كوره فلش كارخانه ذوب به 549 ميلي‌گرم بر مترمكعب رسيده است در حالي كه استاندار جهاني 1800 ميلي‌گرم بر مترمكعب است.

وزير صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: مردم ما بدانند خدمت‌گزاران در صنعت اين كار بزرگ را انجام داده‌اند.

رحماني در ادامه به كاهش ذرات خروجي از كوره فلش اشاره كرد و گفت: امروز ميزان ذرات خروجي كوره فلش به 8،7 دهم ميلي‌گرم بر مترمكعب رسيده است؛ در حالي كه استاندارد جهاني 150 ميلي‌گرم بر مترمکعب است.

وي افزود: خوشحاليم كه اين كار بزرگ كه آرزوي مردم منطقه بود امروز به بهره‌برداري مي‌رسد.

به گفته رحماني طرح‌هاي ريخته‌گري و نوسازي كوره‌هاي آند و طرح بازيافت آب و طرح نوار نقاله از ديگر طرح‌هايي است كه امروز به بهره‌برداري مي‌رسد. درمجموع امروز 1627 ميليارد تومان سرمايه‌گذاري توسط شركت ملي صنايع مس ايران تقديم مردم خونگرم و عالم پرور استان كرمان مي‌شود.

 
انتهای پیام / *
 
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
چند رسانه ای
اطلاعیه ها آرشیو ...
مناقصه و مزایده آرشیو ...
پیوند ها
شعار سال 1398 دفتر مقام معظم رهبری ریاست جمهوری شهدا
انتشارات آرشیو ...

سايتهاي وابسته